Kegelova cvičení pro muže: jak to udělat správně

Zpočátku byl tréninkový systém Kegel zaměřen na posílení svalů pánve a intimních partií u žen, které rodily. Postupem času bylo zjištěno, že svalová struktura ženských / mužských pohlavních orgánů je podobná a Kegelova cvičení jsou účinná i pro muže.

esence kegelových cviků

Výhody pravidelného cvičení

Každodenní správné cvičení podle metody Dr. Arnolda Kegela umožňuje dosáhnout následujících výsledků:

 • zvyšuje se výdrž, zlepšuje se řízení ejakulace;
 • zlepšuje se krevní oběh, což zvyšuje tuhost penisu;
 • mizí riziko adenomu a dalších onemocnění prostaty;
 • minimalizuje pravděpodobnost prostatitidy;
 • stimuluje pánevní oběh;
 • je eliminováno riziko onemocnění spojených s inkontinencí moči nebo stolice;
 • pohlavní orgán čerpaný pomocí Kegelovy techniky vám umožní získat více pocitů v posteli, zvýšit kvalitu sexuálního života a libida;
 • sklon penisu k tělu je obnoven.
Kegelovy cviky jsou jakousi prevencí hemoroidů.

Kegel cvičení ve třech krocích

Intimní sval, na jehož posílení je gymnastika zaměřena, obklopuje prostatu. Schopnost libovolně namáhat a uvolňovat pubokokcygeální sval umožňuje oddálit nebo zastavit nástup ejakulace.

První cyklus nebo tenzní/relaxační cvičení

Napněte sval vší silou a držte ho v napětí po dobu 3 sekund. Poté zastavte kontrakci a zůstaňte zcela uvolněni po stejnou dobu.

jak dělat gymnastiku

V procesu provádění Kegelovy gymnastiky musíte zhluboka a rovnoměrně dýchat, protože to obohacuje krev kyslíkem, který vyživuje svaly (nádech při napětí, výdech při relaxaci).

Zpočátku by se takové pohyby měly provádět 20 až 30krát denně. Postupně (do týdne) by se jejich počet měl zvýšit na 50krát. Kegelovy tréninky by se měly provádět denně po dobu 2 týdnů.

Svaly můžete cvičit nejen doma. Nikdo vás nebude podezřívat, že děláte taková cvičení ani v mikrobusu, sedíte v práci v kanceláři nebo jste na záchodě atd.

Druhý cyklus nebo cvičení na napětí PC svalu (bez ohledu na ostatní svaly)

Na začátku tohoto souboru cvičení bude tendence k tonizaci dalších pánevních svalů současně s pubokokcygeálním svalem: břišní svaly, hýždě, břicho, obličejové svaly, nohy a prsty na nich. V raných fázích je to normální. Vaším úkolem je však naučit se ovládat napětí/uvolnění tohoto svalu na rozdíl od všech ostatních.

Jedním z hlavních faktorů úspěchu je konzistence. Určete si minimum, kterého můžete dosáhnout, aniž byste museli vynaložit velké úsilí. Začněte od toho, postupně a pravidelně zvyšujte zátěž.

Třetí cyklus nebo provádíme komprese delší a relaxace kratší

V této fázi je PC sval namáhán vší silou a udržován v tomto stavu po dobu 10 sekund. Poté se na 4 sekundy uvolní.

Tato cvičení by měla být prováděna 20-30krát denně, postupně se zvyšuje na 70-100. Je vhodné rozdělit komplex na 2 části (50 cvičení ráno, 50 večer). Cvičení tohoto cyklu by měla být prováděna po dobu 4 týdnů. Dále stačí udržovat svaly v kondici, nezapomínat na trénink a pravidelně je opakovat.

zlepšený sexuální život

V posteli se ženou může použití dlouhodobé kontrakce Kegelova svalu výrazně prodloužit rozkoš.

Příklad provádění Kegelových cviků si můžete stáhnout nebo prohlédnout online na internetu vyhledáním příslušné videolekce na YouTube.

Po absolvování tří kroků

Poté, co si projdete 3-krokový cvičební plán, můžete začít experimentovat, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.

Zde jsou příklady individuálních preferencí cvičení:

 1. Někomu vyhovuje udělat 2-3 komprese po dobu 15 sekund. s pauzou 2 sec.
 2. Pro ostatní bude ideální série 5 sekundových stisků.
 3. Někdo preferuje 2-3 krátká stlačení, pak je pauza na zotavení, po které opět 2-3 stlačení.
 4. Někomu stačí udělat nejdříve asi 40 velmi krátkých zahřívacích kompresí a poté 15 dlouhých.
 5. Někteří lidé začínají cvičení se slabou kontrakcí po dobu 10-15 sekund, postupně zvyšují její sílu. Po dosažení maxima, bez přechodu do uvolněného stavu, začne zátěž postupně klesat. Celkem 3 až 5 stupňů komprese projde.

Trenér Kegel

Pro zvýšení účinnosti Kegelových cvičení můžete použít speciální simulátor. Ženské provedení je velmi žádané, mužské je méně oblíbené.

Nejoblíbenější posilovací stroj pro muže se speciálními míči. Je prezentován ve formě 2 kuliček různých průměrů vyrobených ze silikonového hypoalergenního materiálu. Takový simulátor je k dispozici pro použití doma.

Zařízení je vybaveno senzorem, který umožňuje ovládat složitost tříd. V moderních instalacích existuje program, který lze nainstalovat do smartphonu. Sleduje úroveň zátěže a pravidelnost tříd, což je docela pohodlné a efektivní.

Masážní stroj však můžete použít i bez programu, v takovém případě je potřeba zátěž ovládat sami. Simulátor je vhodný pro začátečníky i zkušené lidi.

Nejlepší je začít používat simulátor poté, co zvládnete základní cviky a do jisté míry budete vědět, jak ovládat svaly.
Výsledky Kegelova cvičení

Kegelův trénink se nejlépe provádí s prázdným močovým měchýřem.

Kontraindikace pro cvičení

Kegelův tréninkový systém má následující kontraindikace:

 • purulentně-zánětlivé procesy vyskytující se v pánevní oblasti, včetně onemocnění prostaty (zatížení může zhoršit průběh onemocnění);
 • trombotické komplikace a nádory v močovém traktu;
 • Nedávno přenesené operace na pánevních orgánech, odstranění prostaty (po skončení rehabilitačního období gymnastika neublíží).

Časté a dlouhodobé Kegelovy tréninky mohou vést k přetížení svalů pohlavních orgánů. To může být doprovázeno negativními momenty v podobě předčasné ejakulace nebo dočasné impotence. Proto je pro začátečníky tak důležité dělat dlouhé přestávky.

Výsledky Kegelovy práce se mohou objevit v různých časových intervalech. Pokud byla bránice pánevního dna před tréninkem obzvláště slabá, pak zlepšení nebude patrné rychle (asi po šesti měsících). V ostatních případech se účinek projeví po 1-2 měsících tříd.