Seznam potravin, které ovlivňují potenci mužů

Jídlo je hlavním zdrojem naší energie a hlavním dodavatelem stavebních prvků pro tělo. Vyvážená strava přináší pouze výhody, příznivý vliv na fungování všech orgánů a systémů, včetně potence, takže mnozí se zajímají o to, jaké přírodní produkty pro zvýšení potence existují?

Existuje jídlo, které díky prospěšným látkám ve svém složení pomáhá zlepšit zdraví mužů. Podívejme se, jaké produkty zlepšují potenci.

Produkty pro zvýšení potence

Mezi obvyklé a velmi užitečné produkty pro muže na potenci odborníci rozlišují následující:

 1. Miláček. Může se jíst tak, jak je, nebo přidat do nápojů. Nemělo by se ohřívat ani dávat do příliš horkého čaje, protože tím dochází ke zničení prospěšných látek a vzniku škodlivých. Při časté konzumaci alespoň 1 čajové lžičky denně se posílí imunita muže, zvýší se produkce testosteronu.
 2. Zeleň. Petržel, koriandr, celer (list i kořen) dokážou zázraky. Při pravidelné konzumaci bude muž cítit živost a sebevědomí, bude schopen dlouhodobého pohlavního styku a kvalita erekce a spermií se jen zlepší. Tohoto účinku je dosaženo bohatým vitamínovým a minerálním složením zeleně, snadnou stravitelností užitečných látek v ní obsažených.
 3. Ryba. Zvláště užitečné pro mužskou potenci jsou mořské druhy ryb, konkrétně makrela a platýs. Tyto odrůdy mají ve svém složení lehce stravitelné omega mastné kyseliny podílející se na produkci testosteronu, ale i jód a minerály. Častá konzumace dušených a vařených ryb pomáhá zvýšit potenci, zlepšit pohodu a zvýšit pohyblivost spermií.
 4. Libové červené maso. Tento produkt, který má pozitivní vliv na mužskou potenci, protože zvyšuje produkci testosteronu, je považován za silné afrodiziakum a zdroj energie. Zvláště užitečné je králičí maso, koňské maso, jehněčí, krůtí, kuřecí maso. Je však třeba připomenout, že bezohlední výrobci často zpracovávají maso na prodej pro delší skladování produktu s látkami nebezpečnými pro zdraví a vstřikují hormony pro rychlý růst mrtvých těl zvířat, což negativně ovlivňuje zdraví mužů a žen.
 5. Tuřín. Jedná se o produkt, který zlepšuje potenci, skutečný sklad užitečných látek pro zdraví mužů. Je užitečné jíst jak samotné oddenky, tak semena této rostliny. Tuřín posiluje imunitní systém, působí jako silný stimulant erekce, slouží jako lahodný doplněk k masu a zelenině, salátům a hořkým pokrmům.
 6. Zrzavý. Čaj a pečení s tímto produktem pro zvýšení potence mají imunostimulační a erekci zlepšující účinek. Je zvláště výhodné jíst čerstvý kořen zázvoru spíše než prášek z obchodu.
 7. Ořechy. Jejich pravidelná konzumace v malých množstvích pomůže posílit imunitní systém, zvýšit sexuální touhu, stát se atraktivnější a zdravější. Chcete-li se zbavit problémů s potencí, kešu, vlašské ořechy a lískové ořechy, arašídy, lískové ořechy, mandle se používají v potravinách.
 8. Kuřecí a křepelčí vejce. Mohou se jíst syrové nebo vařené. Tento produkt je bohatý na užitečné látky, včetně aminokyselin, z nichž některé nejsou syntetizovány v lidském těle, fosfor, železo, zinek, stejně jako vitamíny a další minerály.
 9. Tmavá přírodní čokoláda s vysokým obsahem kakaových bobů. Jedná se o rychlý a účinný produkt pro zvýšení potence u mužů a zlepšení krevního oběhu. Nefunguje ale jako všechny předchozí, které primárně ovlivňují tvorbu testosteronu. Tělo pod vlivem čokolády uvolňuje hormon štěstí serotonin a fenyletylamin, který dodává pocit lásky a zvyšuje libido.
 10. Ovoce a bobule. Jsou užitečné jak čerstvé, tak sušené. Zvlášť příznivě na libido působí jahody, lesní jahody, mango, maliny, hroznové víno, meruňky. Pomáhají odstraňovat toxiny a strusky, zvyšují přitažlivost a potenci, prodlužují délku a kvalitu pohlavního styku a pocity přijímané mužem.
 11. Čerstvě vymačkané šťávy. Zejména mezi takovými produkty pro zvýšení potence je velkým přínosem šťáva z dýně, mrkve, celeru, melounu, citrusových plodů.

Neobvyklé menu pro muže

Mezi produkty, které zlepšují mužskou potenci, stojí za zmínku ty, které nejsou zahrnuty do obvyklé stravy. Dají se jíst jako neobvyklé jídlo nebo z nich udělat častou pochoutku. Zde je hodnocení nejúčinnějších produktů pro zvýšení potence u mužů:

 1. Perga. Tato látka se také nazývá „božský nektar". Získává se z pylu speciálně zpracovaného včelami. Perga stimuluje produkci mužských hormonů, nasycuje mikroelementy a vitamíny, posiluje imunitní systém a kardiovaskulární systém. Perga může být konzumována jak pro prevenci, tak pro léčbu mužské impotence.
 2. měkkýši. Stejně jako všechny mořské plody jsou ústřice bohaté na různé aminokyseliny, stopové prvky a vitamíny. Navíc takové jídlo, čerstvé a správně připravené, umožňuje, aby se stalo rychle působícím produktem pro zvýšení potence u mužů. Slávky a ústřice patří do skupiny afrodiziak – přírodních patogenů. Hlavním znakem mořských plodů je vysoký obsah zinku v lehce stravitelné formě. Tato látka se podílí na metabolických procesech, zlepšuje kvalitu spermií a podporuje erekci. Také v měkkýších je celá sada vzácných aminokyselin, které mají příznivý vliv na produkci mužského hormonu - testosteronu. Ale tento produkt by se neměl zneužívat kvůli nadměrnému obsahu rtuti a jiných zdraví škodlivých látek.
 3. Kumis (kobylí mléko). Jedná se o prastarý lék na léčení. Takový produkt na potenci má rychlý účinek. O půl hodiny později, po vypití pouhé 1 sklenice mléka, ucítíte nával síly a elánu. Koumiss zlepšuje složení krve, činnost srdce a cév, posiluje imunitní systém, pomáhá obnovit mužskou sílu a zlepšuje kvalitu spermií.
 4. Sychuzhina (velbloudí žaludek). Překvapivě jen kousek o velikosti hrášku z tohoto pokrmu dává nejsilnější a nejrychlejší účinek na zvýšení mužské potence. Jeho účinek na organismus se dá srovnat se známým lékem Viagra, ale podobný negativní vliv na stav srdce, jater, ledvin a dalších orgánů takové jídlo nepřináší. Na východě je takový produkt na mužskou potenci považován za skutečný poklad, který si mohou dovolit jen panovníci a velmi bohatí lidé.

Co je třeba opustit

Ale ne každé jídlo je dobré pro mužskou sílu a zlepšení její potence. Odborníci doporučují vyhnout se:

 • pečivo a muffiny, které přidávají pouze kilogramy;
 • uzené maso, protože tekutina, která se v současnosti používá k vytvoření efektu kouření, je velmi toxická a může způsobit snížení výkonnosti varlat;
 • bílý a šedý chléb a výrobky obsahující pšeničnou mouku;
 • tučné přírodní mléko obsahující velké množství estrogenu;
 • klobásy a klobásy;
 • některé rostlinné oleje, jako je olej získaný ze lnu a sójových bobů;
 • koriandr, cukr a sůl ve velkém množství
 • rychlé občerstvení, sušenky a občerstvení zakoupené s pivem;
 • sója a výrobky s ní z důvodu vysokého obsahu fytoestrogenů, které negativně ovlivňují mužskou funkci;
 • alkoholické nápoje, protože negativně ovlivňují fungování celého organismu, přispívají k sexuální slabosti a erektilní dysfunkci;
 • produkty obsahující karcinogeny a cholesterol;
 • nápoje s kofeinem, který může negativně ovlivnit zdraví mužů a pouze v prvních hodinách má povzbuzující účinek.

Pamatujte, že všechny tyto produkty, které zvyšují potenci u mužů, samy o sobě, bez zdravého životního stylu, sledování vašeho stavu a včasného kontaktování lékaře, mírné fyzické aktivity a snížení množství stresu a přepracování nebudou mít požadovaný účinek.

To platí zejména pro starší lidi nad 40 let. Pouze integrovaný přístup a vyvážená strava, ve které budou dominovat produkty, které jsou užitečné pro potenci a mají všechny potřebné aminokyseliny, stopové prvky a vitamíny, pomohou udržet zdraví mužů po mnoho let, přinesou potěšení jak samotnému muži, tak jeho partnerka.

Seznam produktů pro mužskou potenci

Dieta je základem léčby mnoha nemocí. Změna jídelníčku umožňuje zachovat zdraví ledvin, jater, trávicího traktu, kardiovaskulárního systému atd. Existuje výživa pro muže na potenci, která obsahuje seznam produktů, které jsou přírodními afrodiziaky a umožňují zachovat mužskou sílu.

Jaké vitamíny a potraviny zvyšují potenci

Retinol (vitamín B) je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro zdraví mužů. Přispívá k zachování potence, normální činnosti urogenitálního systému, zvyšuje produkci pohlavních hormonů.

Obsaženo v:

 • červená, žlutá zelenina;
 • zelenina (špenát, petržel);
 • rybí tuk;
 • játra;
 • žloutek.

Vitamíny B obsahují osm prvků. Působí na buňky nervového systému. Při hypovitaminóze lze pozorovat slabost, podrážděnost, poruchy spánku, apatii až po rozvoj deprese a neurózy. Na jejich pozadí se rozvíjí psychická erektilní dysfunkce.

K udržení normální funkce nervového systému pomáhá použití:

 • sýr;
 • brambory;
 • luštěniny;
 • ořechy;
 • červená ryba;
 • banány.

Kyselina askorbová (vitamín C) - podporuje imunitu, chrání tělo před infekcemi, stimuluje tvorbu hormonů odpovědných za sexuální touhu (dopamin). Je to přírodní antioxidant.

Obsaženo v:

 • citrus;
 • sladká paprika;
 • divoká růže;
 • červený rybíz.

Vitamin D - normalizuje tvorbu testosteronu, přeměňuje estrogen na méně aktivní formy. V kombinaci s vápníkem je zodpovědný za stavbu kostí. Při hypovitaminóze se objevuje osteoporóza, osteomalacie, pokles aktivity testosteronu s poklesem libida a sexuální funkce a zvýšení aktivity estrogenu. Hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření.

Nachází se také v:

 • mléčné a zakysané mléčné výrobky;
 • křepelčí a slepičí vejce;
 • sýr.

Vitamin E je dalším důležitým prvkem zodpovědným za normální fungování hypotalamo-hypofyzárního systému. Při hypovitaminóze klesá libido a vzniká neplodnost.

Obsaženo v:

 • ořechy;
 • brokolice;
 • slunečnicová semínka;
 • zelenina;
 • mrkve;
 • maso;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • otruby.

Rychle působící přípravky na potenci u mužů

Vlašské ořechy v kombinaci s medem - vitamínová směs. Míchání poměrů 1: 1. Pro zlepšení potence vezměte 1 čajovou lžičku před snídaní.

Pro zvýšení potence dvě hodiny před rande se doporučuje sníst půlku citronu.

Ve východní kultuře je zvláštní místo věnováno koření. Zvyšují libido a tónují tělo.

Tyto zahrnují:

 • Zrzavý;
 • šafrán;
 • kardamon;
 • Karafiát.

Pro mužskou potenci se čaj vaří s přidáním některého z koření.

Vařená makrela je bohatá na omega mastné kyseliny, které se podílejí na biochemické syntéze testosteronu. Použití tohoto produktu dvakrát týdně zvyšuje potenci a normalizuje spermatogenezi.

Červené hrozny - stimuluje produkci spermií, zvyšuje libido. Pro zlepšení erekce je nutné použít 10 g zralé hroznové kůry.

Avokádo je bohaté na rostlinné tuky, které se podílejí na čištění krve od toxických látek, snižují hladinu cholesterolu v krvi, zvyšují cévní tonus, čímž ovlivňují cévy penisu.

Nejlepší produkty pro mužskou sílu

Piniové oříšky, mandle, pistácie, lískové oříšky obsahují velké množství argininu, tokoferolu, vitamínů B, zinku, selenu. Denně snězte 100 g ořechů nebo jejich směsi.

Ryby a mořské plody obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek. Mořské plody obsahují zinek. Jeho nejvyšší obsah je v mušlích. Obsahují také aminokyseliny, které ovlivňují produkci pohlavních hormonů.

Zelenina pro potenci

Sladká paprika obsahuje antioxidanty, normalizuje krevní oběh v cévách penisu a zabraňuje trombóze. Pravidelné používání salátu se sladkou paprikou umožňuje obnovit sexuální touhu s psychogenní erektilní dysfunkcí.

Květák se dobře vstřebává do lidského těla. Pravidelné užívání snižuje riziko vzniku zánětlivých onemocnění a nádorů prostaty.

Brokolice má na lidský organismus antiaterosklerotický účinek. Díky svým antioxidačním vlastnostem tato zelenina snižuje riziko vzniku rakoviny, cukrovky a obezity. Je třeba také poznamenat, že zařazení brokolice do stravy pomáhá normalizovat hladinu testosteronu.

Mrkev pomáhá při onemocněních kardiovaskulárního systému, chronické únavě, depresích. Použití pomáhá obnovit krevní oběh v penisu.

Ovoce

Banány mají vysokou energetickou hodnotu. Obsahuje vitamíny B, katecholaminy, tryptofan. Jíst banány zlepšuje náladu, pomáhá bojovat proti depresivním poruchám. Stimuluje produkci pohlavních hormonů, jsou přirozenými prolongátory.

Kiwi obsahuje téměř všechny vitamíny, mikroelementy, vlákninu, organické kyseliny. Normalizuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, stimuluje tvorbu testosteronu a snižuje riziko vzniku zánětlivých onemocnění genitální oblasti.

Meruňky jsou přírodním afrodiziakem. Jejich použití zvyšuje libido, prodlužuje dobu pohlavního styku.

škodlivé produkty pro potenci

Při oslabení potence si muži středního věku často stěžují na věk. Změny související s věkem však nejsou vždy zodpovědné za pokles potence. Často je takový pokles potence spojen s životním stylem, který muž vede. A nejde jen o špatné návyky a nedostatek fyzické aktivity, ve větší míře za to může podvýživa. Tělo nedostává látky, které k životu potřebuje, přestává správně fungovat, což vede především ke ztrátě funkcí, které nejsou zodpovědné za život jedince, např. funkce reprodukce. Aby se tomu zabránilo, je nutné přehodnotit jídelníček: zařadit potraviny, které zvyšují potenci a vyloučit potraviny, které snižují sexuální funkce mužů.

Produkty, které snižují hladinu pohlavních hormonů a potenci

Sůl. Vědci prokázali, že nadbytek sodíku v těle muže snižuje produkci testosteronu, což vede ke snížení potence. Zvyk hojně solit jídlo může být hlavním důvodem oslabení sexuální touhy a potence. Sodík tělo potřebuje, ale v omezeném množství. Pro muže by denní dávka soli neměla přesáhnout 3-4 gramy. Zjistěte více o tom, kolik soli a proč muž potřebuje.

Cukr. Čaj s cukrem, koláč, čokoláda, sladká perlivá voda, džusy z obchodu, to vše je přebytek cukru, který vyvolává snížení sexuální funkce. Přestože tělo potřebuje glukózu jako zdroj energie, glukóza ve stravě nemá stejné vlastnosti jako organická (z potravy). Maximální denní příjem cukru pro muže je 6 čajových lžiček.

Fast Food. Je to nejnebezpečnější nepřítel nejen pro sexuální, ale i pro celkové zdraví muže. Pokud je denní svačina s rychlým občerstvením, pak je nutné ji nahradit přirozenou a plnohodnotnou stravou. Rychlé občerstvení není jen jídlo z McDonald's a dalších podobných podniků, jak se mnozí mylně domnívají, mezi rychlé občerstvení patří knedlíky a knedlíky z obchodu, těstoviny a instantní bramborová kaše (Rolton, Doshirak), párky v rohlíku, klobásy, chipsy a další produkty. Pokud nemůžete tyto produkty úplně opustit, snižte jejich spotřebu na minimum.

Sladké sycené nápoje. Jak již bylo zmíněno výše, sycené nápoje obsahují cukr, který v nadbytku mužům škodí (jedna sklenice sody obsahuje asi 6 lžiček cukru). Zdraví však škodí nejen přemíra cukru, navíc sycené nápoje obsahují konzervanty, karcinogeny a chemické přísady, které našemu tělu nesvědčí. Nejlepší náhradou sycených nápojů je čištěná voda.

Pečivo a bílý chléb. Obsahuje kvasnice, cukr, kyseliny a další látky, které snižují hladinu mužských pohlavních hormonů. Konzumaci bílého pečiva byste měli nahradit černým nebo nekvašeným pečivem.

Výrobky obsahující sóju. Sójové produkty obsahují rostlinné analogy ženských pohlavních hormonů - fytoestrogeny, které jsou svými vlastnostmi opačné než mužský hormon testosteron. V současné době je sója široce používána v potravinářském průmyslu jako hlavní zdroj rostlinných bílkovin. Nachází se v mléčných výrobcích (mléko, sýry), mase (uzeniny, uzeniny, polotovary), cukrovinkách a dalších výrobcích. Neznamená to však, že se produktů s obsahem sóji musíte vzdát, jen byste měli omezit jejich konzumaci.

konzumace alkoholu a jeho vliv na potenci

Kofein. Kofein ničí volné molekuly testosteronu. Volný (biologicky aktivní) testosteron má pro muže největší význam než testosteron, který je ve vázané formě. Minimalizujte příjem kofeinu.

Alkoholické nápoje. Podle vědců působí alkohol na mužská varlata jako jed a inhibuje jejich funkci při produkci pohlavních hormonů a spermií. Navíc podle vědců varlata nikdy plně neobnoví své funkce, tzn. muž, který neustále konzumuje alkohol, riskuje, že se stane bezpohlavním tvorem. Skutečnou ranou pro sexuální funkce mužů je pivo. Pivo obsahuje fytoestrogeny – ženské pohlavní hormony rostlinného původu, které potlačují tvorbu testosteronu a mají opačný účinek. Zvýšené hladiny estrogenu u mužů nejen potlačují sexuální funkce, ale také vyvolávají ukládání přebytečného tuku a růst prsou ženského typu (v těžkých případech).