Před ejakulát, co to je?

Mužský penis

V lékařských článcích o urologii a andrologii lze často najít výraz „pre-ejakulát". Co to znamená? A je to spojeno s chorobami mužských pohlavních orgánů?

Před ejakulát

Když se člověk dostane do stavu sexuálního vzrušení, začne z močové trubice proudit čirá tekutina. Je to ona, komu se říká pre-ejakulát.

Samotný termín naznačuje, že proces předchází ejakulaci - ejakulaci. Uvolňování takové tekutiny je naprosto normální a fyziologický proces. Pokud se tak nestane, je vhodné kontaktovat urologa nebo androloga, aby se vyloučila patologie reprodukčního systému.

Druhým názvem pre-ejakulátu je pre-semenná tekutina nebo pre-seed. Je bezbarvý, viskózní konzistence a má specifický zápach. Pre-ejakulát obsahuje hlen a různé enzymy, reakce této kapaliny je zásaditá.

Pre-spermie mohou být uvolňovány nejen při pohlavním styku, ale také při masturbaci nebo mazlení. Pro její vzhled je důležité pouze sexuální vzrušení člověka.

Předvídaná formace

Tvorba přednastavení je poměrně složitý proces. V těle člověka jsou speciální žlázy umístěné ve svalech perinea, na spodní části penisu. Říká se jim bulbourethral nebo Cooper.

Tyto formace u mužů objevil anatom jménem Cooper v sedmnáctém století, ale v té době jejich účel zůstal neznámý. Následně díky tomuto lékaři dostali své druhé jméno.

Kromě toho existují Littreovy žlázy, kde se také vytváří určité množství pre-ejakulátu. Jsou umístěny v močové trubici - od hrdla močového měchýře po vnější otvor močové trubice. Úkolem Littreových žláz je vylučovat alkalickou slizniční tekutinu, která zvyšuje objem precum. Normálně se pohybuje v rozmezí od dvou do tří kapek do pěti ml, někdy i více.

Někdy se muži obrátí na specialistu se stížnostmi na hojný výtok před spermatem při sebemenším sexuálním vzrušení. To může být ostatním skutečně patrné a způsobit pacientovi značné nepohodlí. Tato situace je však léčitelná. Androlog předepisuje terapii po příslušném vyšetření.

Předpis ejakulátu

Specialista radí při jmenování pre-ejakulátu

Na co se používá předsemenná tekutina? Většina lidí věří, že jeho hlavním účelem je zvlhčit a namazat penis. Uvolnění pre-ejakulátu skutečně usnadňuje vstup penisu do genitálního traktu ženy, zvláště pokud z nějakého důvodu nemá vlastní lubrikant.

Kromě toho však pre-seed také plní další, neméně důležité funkce. Tyto zahrnují:

  • Neutralizace kyselého prostředí po průchodu moči močovou trubicí.
  • Usnadnění pohybu spermií kanálem a jeho hydratace.
  • Odstranění obsahu močové trubice (zbytky moči, sperma).

Spermie rychle odumírají v kyselém prostředí. Díky alkalickému pre-ejakulátu tedy mohou vstoupit neporušené do ženského pohlavního ústrojí a oplodnit vajíčko.

Kromě toho se předpokládá, že je to pre-seed, který chrání mužské reprodukční buňky v kyselém prostředí pochvy.

Často však můžete slyšet od odborníků, že právě z tohoto malého množství předsemene můžete otěhotnět. A dokonce i pravidelné mazlení se může stát nebezpečným pro pár, který neplánuje mít dítě.

Pre-spermie a těhotenství

Tvrzení, že předsemenná tekutina obsahuje určité množství spermií, je zcela běžné jak mezi populací, tak mezi lékaři. S tím je spojena neúčinnost přerušeného pohlavního styku (PAP) jako antikoncepčního prostředku.

Většina článků na internetu a dokonce i populárně vědecké knihy o sexuologii tvrdí, že spermie jsou velmi často přítomny v precum a mohou způsobit neplánované těhotenství. Je to skutečné? Chcete-li získat odpověď na tuto otázku, musíte pochopit, jak souvisí spermie a předsemenná tekutina. Může se spermie dostat do precum?

Spermie

Spermie

Spermie člověka se skládá ze dvou frakcí. Jedná se přímo o spermie a semennou tekutinu.

Spermie jsou spolu s mužským pohlavním hormonem testosteronem produkovány ve varlatech.

U spermatu je situace poněkud komplikovanější. Jedná se o kombinaci semenných váčků a sekrece prostaty.

Spermie se semennou tekutinou se vylučují z penisu během ejakulace a právě oni umožňují těhotenství.

Varlata a Cooperovy žlázy však nejsou nijak spojeny. A pokud se jeho tajemství může dostat do semenné tekutiny, pak k uvolňování spermií během uvolňování pre-ejakulátu obvykle nedochází.

S čím souvisí tento lékařský mýtus? Proč většina zdrojů tvrdí, že pre-seed může také oplodnit ženu? Pravděpodobně původ této iluze spočívá v neúčinnosti přerušeného styku.

Lékařský klam

Časté případy těhotenství po přerušení pohlavního styku přiměly lékaře přemýšlet o obsahu spermií v pre-ejakulátu. Výzkum potvrzující tuto skutečnost nebyl nikdy proveden, ale tento názor se postupem času ustálil a odráží se v populární vědecké a lékařské literatuře. Navíc i učitelé na přednáškách často tyto informace předávají studentům.

V průběhu času však takové nepodložené tvrzení vyvolalo pochybnosti u mnoha specializovaných odborníků a stále více andrologů se přiklánělo k tomu, že to považovali za mýtus.

V roce 2003 byla v Izraeli provedena studie, jejímž hlavním účelem bylo potvrdit nebo vyvrátit tuto rozšířenou víru.

Studie

Pacientka se zeptá lékaře, zda je možné otěhotnění před spermatem

Izraelská studie zahrnovala dvanáct dobrovolníků. Skupina zahrnovala jak mladé chlapce, tak muže středního a staršího věku. Kromě zdravých lidí se zúčastnili také pacienti s různými andrologickými problémy.

Všechny vzorky s předsemennou tekutinou byly pečlivě vyšetřeny pod mikroskopem. Žádný z nich nevykazoval sebemenší stopu spermií. Studie tedy prokázala, že názor na obsah spermií v pre-ejakulátu je dalším lékařským mýtem.

Navzdory malé velikosti skupiny byla tato zkušenost jedinečná a v této oblasti nebyl proveden další výzkum.

Pacienti se však často ptají lékařů, proč je možné těhotenství po přerušení pohlavního styku? A pokud pre-spermie neobsahují spermie, kde se dostanou do ženského pohlavního ústrojí?

Přerušený styk

Coitus interruptus zahrnuje stažení penisu z pochvy ženy před zahájením ejakulace. Jediná věc, která se uvolňuje z penisu během sexu před ejakulací, je předsemenná tekutina. Jelikož neobsahuje spermie, není možné otěhotnět technicky správným PPA. A přesto se to děje se záviděníhodnou pravidelností.

Lékaři identifikují dva hlavní důvody neúčinnosti této metody antikoncepce:

  1. Příliš pozdní odstranění penisu z pochvy. To se stává zvláště často při včasné ejakulaci.
  2. Přítomnost spermií v močové trubici po předchozí ejakulaci. Jsou prováděny s přesností a vstupují do ženského pohlavního ústrojí.
  3. Nadměrné vzrušení člověka, které mu neumožňuje ovládat ejakulaci.

Nejčastější příčinou neplánovaného těhotenství je předčasné odstranění penisu. V některých situacích muž ani netuší, že ejakulace začíná v pochvě.

Pre-ejakulát umožňuje spermiím žít v močové trubici a pochvě ženy, ale on sám neobsahuje mužské zárodečné buňky. K zabránění otěhotnění byste však neměli používat přerušovaný styk, protože účinnost této metody je nízká.